« Svibanj 2024 »

Glazbeno-književna suradnja Klasične i XVI. gimnazije
Autor: Damir Bešić, 3. 5. 2024.

Otkrij dušu svjetlu dana

Glazbeno-književna suradnja Klasične i XVI. gimnazije u Booksi 2.5.2024.

Posljednji put ove nastavne godine susreli smo se u Književnom klubu Booksa u Martićevoj ulici. U zajedništvu, okrenuti pjesničkoj riječi – Klasična gimnazija i XVI. gimnazija.

Pjesnička večer posvećena je najboljim laureatima Goranova proljeća i LidranaSudjelovali su pobjednici i uspješnici na Goranovom proljeću i Lidranu.

GORANOVO PROLJEĆE

1. mjesto – Sofija Lalić, 1.F, Klasična gimnazija, mentorica Anđela Vukasović Korunda
2. mjesto – Klara Simić Bodrožić, 4.D. XVI. gimnazija, mentorica Jasna Košćak

Ostali sudionici Goranova proljeća

Erik Lipovčan, 4.D, Klasična gimnazija, mentorica Sanja Vlahović Trninić

Lana Makarun, 4.A, XVI. gimnazija, mentorica Jasna Košćak

LIDRANO – DRŽAVNA RAZINA

Ivo Jurić, 3.C, Klasična gimnazija, mentor Zoran Čorkalo, u kategoriji samostalnog scenskog         nastupa

Maja Skiba, 2.A, Klasična gimnazija, mentor Zoran Čorkalo, u kategoriji literarnih radova

Zbog spriječenosti nisu sudjelovale:

Aleksandra Ruski, 4.C, XVI. gimnazija, mentorica Margareta Đordić

Lea Mezdjić, 3.B, XVI. gimnazija, mentorica Jasna Košćak

Večer je obogatio izvrsni voditelj susreta Juraj Reljić, 2.B,Klasična gimnazija, mentorica Sanja Vlahović Trninić. Juraj je vrlo odgovorno odradio voditeljski dio susreta, a osobito dominirao izvedbom „Stare pjesme“ A. G. Matoša, svirajući na sintesajzeru pjesmu uglazbljenu u vlastitom aranžmanu.

Pjesme Klare Simić Bodrožić (4.D. XVI. gimnazija, mentorica Jasna Košćak) pročitala je prof. Jadranka Tukša, prema vlastitom izboru.

Martin Švenda, 3.C, Klasična gimnazija, mentor Zoran Čorkalo, pročitao je za kraj susreta vlastitu pjesmu.

Zahvaljujemo svim sudionicima u izgradnji zajedničke kulturne suradnje; učenicima i profesorima Klasične gimnazije: osobito profesorici Gordani Makar kao glavnoj inicijatorici i koordinatorici ovih susreta, te profesoricama sudionicama Anđeli Vukasović Korundi i Sanji Vlahović Trninić.

Za suradnju u XVI. gimnaziji bile su zadužene profesorice Jadranka Tukša i Erna Bužančić.

Projekt i zajednička suradnja omogućena je uz pomoć Književnog kluba Booksa, Gradskog ureda i naših ravnateljica: Nine Karković (XVI. gimnazija) i Zdravke Martinić Jerčić.

Erna Bužančić, prof.

Gordana Makar, prof.