BOŽIĆNI SAJAM U XVI. GIMNAZIJI
Autor: Damir Bešić, 22. 12. 2023.

Božićni sajam je u našoj školi već poznati događaj. Druženje i zajedništvo u  školskom životnom okolišu predstavlja još jedan način stjecanja znanja.

Naši su učenici ozbiljno, predano i veselo prionuli  ukrašavanju svojih učionica, pripremi kolača, ukrasa te raznih lijepih i korisnih predmeta kao ponudu za humanitarnu prodaju.

Sajam je održan 21. 12. 2023. godine u poslijepodnevnim satima.

Zahvalni smo što imamo profesore i učenike dobroga srca i strpljivosti pri organizaciji i cjelokupnoj pripremi sajma.

Tema sajma su bile legende, bajke i priče.

Kako lijepo uređeni razredi!

Kakvo ozračje veselih zvukova i boja! Kakve slastice! Kakvi kolači! Lijepi ukrasi, knjige, bogata tombola sa stotinjak nagrada, kviz znanja, dražba, pjevanje, sviranje… I što je bitno: vrlo skromne cijene.

Sve u organizaciji profesora i učenika. Hvala svima na donacijama!

Samostalnost i originalnost je odlika koju naša škola njeguje različitim odgojnim i obrazovnim postupcima tijekom cijele nastavne godine.  Božićni sajam je oblik učenja koji uključuje praktični način stvaranja i oblikovanja tržišne/prodajne inteligencije, možemo reći i financijsku pismenost, njegovanje pozitivnog suodnosa u društvu: osjećaj zajedništva, interaktivnost i socijalnu uključenost.

Posebno smo zahvalni roditeljima koji su nesebično podijelili svoje vrijeme  i darove te obogatili naš sajam.

Zahvaljujemo našim dragim gospođama zaduženima za čišćenje koje su tijekom sajma pokazale izuzetnu strpljivost i dodatni trud.

Zahvaljujemo i učenicima koji su pokazali skrb za svoje učionice i očistili ih prije odlaska. Mislimo na onu staru izreku – I djeca naše djece ići će u budućnost!

Lijepo je na božićnom sajmu XVI. gimnazije!

Šaljemo svima dobrodošlicu.

Sretni i radosni blagdani i praznici!

Blagoslovljen vam Božić i sretna 2024. godina u blagostanju i zdravlju!

Erna Bužančić, prof.

FOTOGALERIJA: